Help on these 2 questions smart only?

how do you round into the nearest tenth of a cent!!!! (rates)

4.5kg of bananas cost 3.38$ woud it be just 7? or 7.6? UGH HELP

and

12 hamburger buns cost 1.99 please help!? its divsion and the subect is rates

1 Answer

Relevance
  • Anonymous
    8 years ago
    Best Answer

    1kg of bananas would cost 75.1 cents. 3.38/4.5

    1 hamburger bun would cost 16.6 cents. 1.99/12

    If that isn't what you were asking... You weren't specific enough.

Still have questions? Get your answers by asking now.