身份證copy

我想問一下大家一些問題,如果我copy我的身份證給我個經紀去cut單..佢可唔可以用我的身份證copy去借錢或做一個擔保既能力呢???如果我一定要俾個身份證copy個經紀去cut單,可唔可以係身份證copy上寫一些字去證明只for某一間公司用呢...可唔可以話我聽有咩方法

thanks

1 Answer

Rating
  • 1 decade ago
    Favorite Answer

    通常淨係得張身份證copy, 係好難借錢或做擔保嘅. 因為銀行 / 財務會要埋住址 / 收入証明, 而做擔保人會要親身上銀行 / 財務簽名.

    但亦需要防止個經紀真係去偽造住址 / 收入証明, 然後用你名借錢. 所以應在張身份證copy上寫上 "只供AIA保險公司保單No. 12345使用" 或 "For use in AIA Policy no. 12345 only", 就最安全!

    記得d字唔好遮住個名同ID no., 但就最好橫跨幅相, 咁樣就可以防止d人用電腦執走果句字.

    Source(s): Veni - Vidi - Vici
Still have questions? Get your answers by asking now.